www.jakdizajn.pl

Wróć

Las Médulas | Pomnik przyrody

 

 

 

Iglesia de San Simon y San Judas Tadeo

Dwa wieki działalności wydobywczej na tym obszarze zaowocowały ukształtowaniem osobliwej rzeźby Las Médulas. Na ten krajobraz o znaczeniu kulturalnym składają się wąwozy z czerwonej gliny, podziemne galerie i góry, otoczone kasztanowcami. Ponad 100-metrowe szczyty wyznaczają drogę do serca kopalni złota, jaskini La Encantada i Cuevona. W odległości 8 km od Las Médulas znajduje się punkt widokowy Orellán, z którego roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na cały kompleks. W miejscowości Las Médulas można odwiedzić Centrum Archeologii, którego wystawa dostarcza odwiedzającym wszelkiego rodzaju informacji o historii tego wyjątkowego stanowiska rzymskiego.

W regionie El Bierzo, w prowincji León znajduje się maleńka wioska górska Orellan, która jest naturalnym punktem wyjścia do odwiedzenia Las Médulas, wyjątkowego krajobrazu, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Nieregularna rzeźba terenu, naznaczona górami z czerwonej gliny i porośnięta kasztanowcami, to zasługa Rzymian, którzy ukształtowali tutejszy krajobraz naturalny, zakładając w I w. n.e. kopalnię złota.Wymyślili genialny system zwany „ruina montium”, który korzystał z siły wody do kruszenia gleby i odsłaniania złota.

W odległości 8 km od Las Médulas znajduje się punkt widokowy Orellán, z którego roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na cały kompleks. W miejscowości Las Médulas można odwiedzić Centrum Archeologii, którego wystawa dostarcza odwiedzającym wszelkiego rodzaju informacji o historii tego wyjątkowego stanowiska rzymskiego.